KUIDAS LEIDA SÜLEARVUTILE SOBIVAT AKUT?


1. VANA AKU OLEMASOLUL tuleb selle pealt otsida akukoodi. See on kõige täpsem viis leida uus sobiv aku, kuna kui otsida sülearvuti mudeli järgi, ei pruugi meie toodete „sobib seadmele“ listis kõiki sobivaid arvutimudeleid veel olla - tootjad uuendavad oma nimekirju väga tihti. Akukood võib olla märgistusega „part number“, „model number“, „replace with“ vms.
HP puhul on enamlevinud akukoodi vorming: HSTNN-...
Lenovo puhul: FRU 41T..., 42T..., 45N... vms.
Asuse puhul: AA..., A0..., A31... vms.
Dell’i puhul: tähtede ja numbrite kombinatsioon stiilis J1KND vms.


2. Kui akukood on kindlaks tehtud (näiteks A31-K56), tuleb see sisestada meie e-poe otsingulahtrisse:
3. Valikus on erineva mahtuvusega akusid:
4-cell on nelja elemendiga aku, mahtuvus 2600mAh
6-cell on kuue elemendiga, mahtuvus 5200mAh
9-cell on üheksa elemendiga, mahtuvus 7800mAh
12-cell on kaheteistkümne elemendiga, mahtuvus 10400mAh
Eelpool nimetatud märgitusega (.. cell) akud on komplekteeritud kvaliteetsetest Samsungi elementidest.

Valikus on ka hiina elementidega akud, mille mahtuvus on 4400mAh (nimetuses näha). Need on tavaliselt odavamad ja vastupidavuselt õige vähe nõrgemad, kui Samsungi elemendid.
4. Ava toode ja kontrolli alati, et Sinu poolt otsitud akukood on avatud toote nimekirjas reaalselt olemas (Tooteinfos: „asendab“= akukoodide nimekiri).

5. Pole soovitatav vaadata originaalist väiksema mahtuvusega akut. Leia kas sama suurusega või natuke suurema mahtuvusega aku.

On olemas originaalakust olulisemalt suurema mahtuvusega akud. Need on märgistatud enamasti „9-cell“. Kui lisaelemendid ulatuvad allapoole välja, teeb see töönurga mugavamaks, tõstab arvutit laual umbes 40 kraadi võrra. Osadel Lenovo sülearvuti akudel ulatuvad lisaelemendid hoopis tahapoole, st need ei tõsta arvutit kõrgemale (sõltub mudelist).


6. Tuleb jälgida, et leitud aku pinge oleks sama, mis originaalil. Meie akud on suurelt jaolt komplekteeritud Samsungi elementidest, mille ühe elemendi pinge on 3.7V, mis tähendab, et aku kogupinge on 11.1V. Enamik arvutiga kaasa tulnud akudest on pingega 10.8V, mis on tehtud 3.6V elementidest. Vahe tuleneb sellest, et meie poolt pakutavate akude elemendid on natuke tugevamad. Kui vana aku pinge on 10.8V ja meie poolt pakutava aku pinge 11.1V, siis need asendavad üksteist, st ühendamisel probleeme ei teki.

7. Kui vana akut alles pole ja on teada ainult SÜLEARVUTI MUDEL, tuleb otsida selle järgi (nt "Lenovo T430"). Kui meie otsing ei anna selle järgi tulemust, siis sisesta Google otsingusse sülearvuti mudel + „battery“, näiteks: Dell Inspiron N4420 battery. Sealt peaks leidma sellele arvutile sobiva akukoodi, mille saad meie e-poe otsingusse sisestada.

8. Saadavus:
Kui avatud toote juures on kirjas „Laos“, siis see aku on meil enamasti kohapeal olemas.